Ключові тенденції у сфері поводження з відходами паковання

11 березня 2019 року відбувся First Packaging Workshop, в якому брали участь представники пакувальної промисловості і неурядових організацій з ряду держав-членів ЄС.

Був дан огляд двох досліджень, включаючи взаємодію між РВВ, Основними вимогами і більш широкої політикою ЄС щодо відходів.

У дослідженні «Основні вимоги» (The Essential Requirement) розглядається ефективність основних вимог на сьогоднішній день і можливості їх посилення, в тому числі шляхом перегляду Packaging and Packaging Waste Directive (PPWD).
Дослідження РВВ направлено на підтримку підготовки керівництва до чинного законодавства відповідно до статті 8а Рамкової директиви по відходам. Ця робота охоплює паковання, WEEE і акумулятори, а також кілька додаткових груп продуктів, і буде містити рекомендації по «необхідні витрати», «рівне поводження», модуляції оплати і забезпечення дотримання.

Дослідження повинні були бути завершені в 2019 році для підтримки наступного графіку:
 • Звіт Комісії про перегляд Основних вимог, які можуть бути потенційно доповнені законодавчим пропозицією до кінця 2020 року. (Зверніть увагу, що будь-який законодавчу пропозицію буде внесено з урахуванням попередньої оцінки впливу)
 • Імплементація статті 8а Рамкової директиви по відходам до 2023 року.
 • Мета Packaging and Packaging Waste Directive по переробці паковання на 2025 і 2030 роки.
 • Мета Комісії забезпечити до 2030 року пластикового паковання багаторазового використання або яке буде придатне для вторинної переробки.

Основні тренди, які виділили на семінарі, були:

 • Виробництво паковання зростає в абсолютній величині і на душу населення.
 • На частку паковання доводиться зростаюча частка для електронної комерції у зв’язку з розширенням використання Інтернету для покупки товарів.
 • Спостерігається тенденція до зниження ваги. У період з 1990 по 2015 рік вага всіх типів упаковки на одиницю знизилась в середньому на третину.
 • Від скляного та металевого паковання стався зсув у бік паперу, картону та пластику. Використання біопластику також збільшилася.
 • Переробка відходів для деяких матеріалів набагато вища, ніж для інших. Переробка в загальному процентному вираженні збільшилася, а ступінь відновлення упаковки збільшився незначно. Відновлення для пластикового паковання стало помітнішим.
 • У ЄС немає даних про повторне використання, але ринкові звіти показують, що кількість одноразового паковання зросла, а кількість повторних використань скоротилося.
 • Вважається, що кількість шкідливих речовин в паковання скорочується.
 • Зростає попит на технічні матеріали, які створюють бар’єр.

Читайте більше:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s