Система поводження з відходами тари та пакування в країнах ЄС

У Німеччині наказ Packaging Ordinance був створений у 1991 році, а 20 грудня 1994 року Європейський Парламент спільно з Європейською Радою прийняв Європейську Директиву «Про упаковку та пакувальних відходах» (№ 94/62/ЄС). Ця Директива передбачає загальні для всіх країн-членів ЄС обов’язкові вимоги до тари та пакування, без дотримання яких товар не може бути допущений на єдиний ринок Європейського Співтовариства. Мова йде про всі види тари та пакування, які застосовуються у промисловості, торгівлі, а також у побуті.

В даний час вимоги Директиви втілені в національному законодавстві (у вигляді законів) в наступних країнах ЄС: Австрії, Бельгії, Великобританії, Греції, Угорщини, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Люксембурзі, Нідерландах, Польщі, Португалії, Словаччині, Словенії, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, Швейцарії

Моносистеми не усніє в жодної країні світу, але відповідальність за роздільний збір відходів упаковки несуть місцеві влади (в Великобританії, Греції, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Люксембурзі, Нідерландах, Португалії, Фінляндії, Франції), приватні компанії або муніципальні підприємства (в Австрії та Німеччині), громадські організації (в Бельгії); в Швеції функціонує система приймальних пунктів.

Практично у всіх європейських країнах фінансування збору, сортування та утилізації використаної упаковки здійснюють уповноважені некомерційні організації, які уклали відповідні угоди з промисловими виробниками і споживачами упаковки, місцевою владою та організаціями, що спеціалізуються на зборі і утилізації відходів.

ПРО ЄВРОПА (PRO EUROPE — Packaging Recovery Organisation Europa) видає ліцензії та укладає ліцензійні контракти з організаціями в європейських країнах.

Організація ефективного впровадження адекватних національних систем збору та відновлення є сновним завданням членів PRO Europe. Промислові компанії та комерційні підприємства звільняються від індивідуального зобов’язання приймати назад використану упаковку.

https://www.pro-e.org/

Управління PRO Europe:
Президент: Майкл Вінер (Der Grüne Punkt, Німеччина)
Генеральний директор: Урсула Денісон (Der Grüne Punkt, Німеччина)

Компанія PRO Europe, зареєстрована як приватна компанія з обмеженою відповідальністю відповідно до бельгійського законодавства (société privé à respoibilité limitée s.p.r.l.), розташована в Брюсселі, Бельгія.

PRO Europe map

Читати більше:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s