РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА ЄС У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ ТАРИ ТА ПАКУВАННЯ

На сьогоднішній день тему відходів тари та пакування неодмінно торкаються, коли мова йде про відходи ТПВ, ієрархії поводження з відходами у країнах ЄС та про розширену відповідальність виробника.

Про необхідність окремої переробки відходів тари та пакування піднімали питання ще у минулому столітті. І засновником такої системи вважається Німеччина, чий наказ Packaging Ordinance 1991 року став юридичним підкріпленням об’єднання 95 компаній зі сфер роздрібної торгівлі, виробництва споживчих товарів і пакувальної промисловості. Цією компанією стала Der Grune Punkt. “Duales System Deutschland Gesselschaft fur Abfallvermeidung und Secundarrohstoffgewinnung”.

Проте рішення компаній стало послідовною реакцією на дії держави. Перший незалежний Закон про відходи (Waste Disposal Act) був прийнятий у Німеччині в 1972 році. Його головна мета — закрити неконтрольовані звалища сміття і замінити їх центральними, регульованими і контрольованими полігонами, які будуть перебувати у віданні регіональних і місцевих органів влади.

А державу спонукала до таких дій криза утилізації відходів в той час. Замість створення нових звалищ і сміттєспалювальних заводів, план полягав у тому, щоб по можливості уникати відходів у джерелах або, якщо це неможливо, переробляти їх. Таким чином, в новому Законі про уникнення та регулювання відходів Waste Avoidance and Management Act 1986 року був введений принцип, згідно з яким запобігання та рециркуляція відходів повинні мати пріоритет над утилізацією відходів.

Восени 1990 року, після того, як Міністерство навколишнього середовища Німеччини виступило з проектом Декрету про упаковку, 95 компаній заснувати спеціалізовану компанію, діяльність якої сприяла б вирішенню проблем зменшення побутових відходів за допомогою їх вторинної переробки в рамках положень згаданого декрету. Юридичною основою діяльності товариства стала постанова уряду ФРН від 12.06.91 р. Packaging Ordinance.

Наказ Packaging Ordinance 1991 року є ключовим продуктом політики щодо відходів, заснованої на Waste Avoidance and Management Act 1986 року.

Спочатку була загроза кризи поводження з відходами, потім реакція держави, і після чого реакція бізнесу на дії держави.

Читати більше:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s